VOLTEX®

Sodyum bentonit esaslı jeokompozit su yalıtımı

VOLTEX iki polipropilen jeotekstil arasına özel bir iğneleme yöntemiyle metrekarede en az 5 kilogram Volclay sodyum bentonit ilave edilmesiyle elde edilen bir su yalıtım jeokompozitidir. Bentonitin kapsüllenerek ve hapsedilmesini sağlayan iğneleme işlemi ile iki jeotekstil katmanı birleştirilerek ürünün hidrolik özelliklerinin homojenliği sağlanır.

 

VOLTEX yapıların zemin üst kotu altında kalan bölümlerinde hem dikey hem de yatay yüzeyler için mükemmel bir su yalıtımı sağlar. VOLTEX'in tipik uygulamaları; tek veya çift yüz kalıplı perdeler, istinat perdeleri, döşeme altı ve temel yalıtımı, fore kazıklar ve arazi sınırı perdeleridir.

 

VOLTEX'in uygulanması son derece hızlı ve kolaydır. VOLTEX, her türlü hava koşulu altında, astar veya yapıştırıcılara gerek kalmadan beton yüzeyi ya da kalıp yüzeyi üzerine monte edilebilir. VOLTEX köşe ve dönüş ve geçişlerde kolayca kesilerek sonlandırılabilir. Sonuç; taze beton yüzeyine her zaman kendiliğinden yapışan çok tutarlı bir su yalıtım membrandır. VOLTEX içme suyu ile kullanılabilirlik açısından Uluslararası NSF 61 standardı onayına sahiptir.

 

VOLTEX ve ilgili aksesuarları durgun su içerisinde veya su birikintileri bulunan yüzeylere uygulanmamalıdır. Yeraltı suları, güçlü asitler, yüksek seviyede alkali iyonlar içeriyor ve iletkenliği 2.500 µ mhos/cm ve üzerindeyse, ürün uygunluk testi yapılması için sahadan alınacak su numuneleri CETCO'ya gönderilmelidir. Yeraltı sularının aşırı kontamine olması veya nispeten yüksek tuz seviyesine sahip olması halinde VOLTEX CR kullanılması önerilmektedir.

 

Boyutlar ve paketleme:

  • 1,15x5m ebatlarında 35 ruloluk (rulo ağırlığı yaklaşık 35 Kg) standart paletler
  • 2,5x40m rulolar (yaklaşık 600 Kg)
  • 5x40m rulolar (yaklaşık 1.200Kg)

1,15x5m boyutlarında VOLTEX ruloları

Teknik Bilgiler
 Title
Copyright 2024 CETCO
Terms Of Use | Privacy Statement