Yapılarda Su Yalıtımı Çözümleri

 

Bina Malzeme Grubumuz, ticari, kurumsal ve endüstriyel yapılar için su yalıtımı sistem çözümleri sunmaktadır. 45 yıldan uzun süredir mimarlar, mühendisler ve müteahhitler CETCO'nun Volclay su yalıtım sistemlerine güvenmiş, dünyanın her yerinde binlerce projede CETCO ürünlerinin uygulamasını gerçekleştirmişlerdir. CETCO, ürünlerinin yanı sıra, sertifikalı uygulamacıların ve bağımsız denetçilerin yetiştirilmesi ile özgün Kalite Güvence Programı sayesinde sektörde lider konumdadır.

 

Bina Malzeme Grubumuz, dünyanın her yerindeki üretim tesisleri aracılığıyla VOLTEX®, VOLSEAL®, WATERSTOP-RX®, ULTRASEAL®, SWELLTITE®, COREFLEX®  gibi doğal sodyum bentonit bazlı çeşitli su yalıtım ürünlerini üretmektedir.

 

Volclay su yalıtım sistemleri temel olarak, kendiliğinden yapışma veya kendi kendini onarma özelliğinde olup küçük boşlukları ve beton yüzeyindeki çakıl yuvalarını, kalifiye işgücü gerektirmeden doldurma yeteneğine sahiptir.


Bentonitin yüksek özelliklerini polipropilen jeotekstillerin esnekliği ile birleştiren doğal sodyum bentonit esaslı jeokompozitler dayanıklı bir yapıya sahiptir ve inşaat sahasının olumsuz etkilerine karşı oldukça dirençlidir. Jeokompozit kullanımının başlıca faydaları:

  • Taze beton ile mekanik birleşim (kabuk aderansı)
  • Suyun yanal hareketinin önlenmesi
  • Her türlü hava şartında uygulanabilme
  • Pürüzlü ve bozuk yüzeylerde uygulanabilme
  • Kullanım miktarında rakiplerine oranla önemli ölçüde tasarruf.

Volclay su yalıtım malzemeleri, çevre dostu ürünler olmanın sağladığı ilave avantajları da sunmaktadır.

 

Copyright 2024 CETCO
Terms Of Use | Privacy Statement