COREFLEX®

APC teknolojisi ile termoplastik su yalıtım membranı (Aktif Polimer Çekirdeği)

 

Açıklama

 

CETCO'nun COREFLEX sistemi temeller, kapalı otoparklar ve çatı uygulamaları için inşaatçılara, projecilere ve müteahhitlere güvenilir bir su yalıtım koruması sunar.

 

COREFLEX aktif olan Altif Polimer Çekirdekten (APC Active PolymerCore) oluşan en gelişmiş teknolojinin güçlü takviyesi ile, termoplastik olarak kaynaklanmış bir membran halinde sunulur ve herhangi bir su filtresi güvenilir bir biçimde otomatik mühürlenir.

COREFLEX membranın en önemli özelliği ısı kaynaklı ve tamamen dikişleri ile termoplastik ve Aktif Polimet Çekirdekle (APC) tamamen konsolide şekilde projelerde en üst seviyede su yalıtımı koruması sağlamak üzere birlikte çalışan bir membran olmasıdır.

 

Su bariyerinin operasyonu buruşuk polyesterden oluşan ve alttaki başka bir termoplastik membran üzerine yerleştirilen bir tür 'geonet' (weft) ile takviyeli üst termoplastik membran ile başlar, bu membranların üreticisi Elvaloy de DuPont ® KEE olup, delinmeye karşı olağanüstü direnç, bütün boyutlarda stabilite ve etkileyici bir çekiş direnci sağlar.

 

Elvaloy KEE, akışkanlaştırıcı katı fazda yüksek moleküler ağırlığından dolayı, membran çatlamayarak, çekmeyerek fiziksel özelliklerini korur ve bu şekilde daha uzun süre koruma sağlar.

 

COREFLEX termoplastik membran, düşük seviyeli yeraltı sularında tipik kirletici maddelere karşı koymak tasarlanmıştır ve hidrostatik, yağ, kimyasal, tuz ve diğer kirletici maddelere karşı her türlü direnç için endüstride bir standart belirlemektedir. Buna ek olarak, membran çok düşüm buhar iletimine sahiptir ve bu durum ASTM E1745 içerisinde "A" kategorisi olarak değerlendirilmiştir.

 

COREFLEX membran termoplastik bileşeni delinir veya hasar görürse su bariyerinin operasyonu, su hacmini artırıp güvenli bir sızdırmazlık sağlamak üzere su filtresini etkin olarak kontrol altına almak üzere tasarlanmış olan Aktif Polimer Çekirdek APC tabakası ile devam eder. APC teknolojisinin işlerliğini maksimize etmek için bu tabaka doğrudan su yalıtımı yapılacak betonla temas edecek şekilde monte edilir, böylece yapıya su girişi engellenmiş olur. Bunun yanı sıra, APC çekirdeğinin geotekstili düzensiz yüzeyli termoplastik membranın delinme riskini indirgemek amacıyla koruyucu bir yastığa sahiptir.

 

COREFLEX ile, membrana ait örtüşen her dikiş sızdırmazlığın sağlanması için hem geleneksel kaynak hem de APC teknolojisinin bir ürünü olan örtüşme montajını kullanır. Pasif ve aktif bariyer teknolojilerinin kombinasyonu örtüşme dikişlerinin performansında artış sağlar ve montaj çalışmasının bütünlüğüne olan bağımlılığı ortadan kaldırır.

 

Kısacası, COREFLEX Aktif Polimer Çekirdek Teknolojisinin (APC) ağır takviyesi ile termoplastik olarak kaynaklanan, su filtrelerini otomatik olarak ve güvenilir şekilde etkinleştiren ve sızdırmazlığını sağlayan bir membran sunar. Tünellerden temellere ve döşemelere COREFLEX'ten daha iyi bir su yalıtım membranı mevcut değildir. Yeni bir inşaat projeniz, rehabilitasyon projeniz var ise veya otopark döşemelerinde su yalıtım çaresi arıyorsanız bu çok amaçlı membran ve polimer sistemi size beklediğiniz su bariyerini sağlayacaktır.

 

Uygulamalar

 

COREFLEX 60 sürekli veya aralıklı olarak hidrostatik basınç altında bulunan su geçirmez yapılar için kullanılabilir. Tipik uygulamalar arasında şunlar yer almaktadır:

  • Otopark döşemeleri
  • Temel duvarları
  • Gömülü yapılar
  • Mülkiyet hat duvarları
  • Düşük zemin döşemeleri
  • Tüneller ve üstü açık tüneller
  • Ekolojik kapaklar

 

COREFLEX, APC teknolojisi ile (Polimet-Bentonit Alaşımı) su yalıtımı için termoplastik membran

Copyright 2024 CETCO
Terms Of Use | Privacy Statement